YANTRA 2005 MONTANAДетският отбор на „Янтра Габрово“, родени 2005/2006, нанесе три поредни загуби на столичния „Левски“. Това се случи на турнира за Купа "Георги Панчев и Иван Ангелов - Парчето", който се проведе в Монтана. Надпреварата по Футбол 7 събра 12 отбора, които в първата фаза бяха разпределени в четири групи.

„Янтра Габрово“ попадна в група „А“, заедно с ЦСКА и „Левски – Раковски 1“. Избраниците на треньора Радослав Димов започнаха с категоричен успех над „сините“ – 8:0, с голове на Борис Гълъбов, Виктор Спасов Александър Аджов от дузпа, Иван Колев-2, Николай Николов и Християн Пенчев -2. Във втората среща габровските момчета отстъпиха нелепо на ЦСКА с 0:2, след като пропуснаха доста чисти положения, и заеха второто място в групата. В първия кръг на елиминациите избраниците на Радо Димов срещнаха втория от група „Д“, а това беше вторият представител на ДЮФШ „Левски-Раковски“. Последва нов изразителен успех за „Янтра Габрово“ – 5:0. Попаденията във вратата на столичани нанизаха Калин Денев - 2, Виктор Спасов, Християн Пенчев и Николай Николов. Това изпрати "Янтра Габрово" да спори за четвъртото място на турнира, а там, по ирония на съдбата, отново ги чакаха момчета в сини екипи, този път съставът на ПФК“Левски - Герена“ (София). Този двубой завърши при резултат 5:3 в полза на "зелените лъвчета". Головете за победата реализираха Александър Аджов, Калин Денев, Виктор Спасов и Християн Пенчев-2.

С отличните си изяви по време на турнира Габриел Ботев от състава на „Янтра Габрово“ спечели индивидуалното отличие на турнира  за най-добър вратар. Така Габи спечели две „вратарски“ награди в една седмица, след като три дни по-рано беше избран за №1 на своя пост и в турнира по повод международния Ден на детето, организиран от ММС, Областния съвет на БФС – Габрово и Община Габрово. „Янтра Габрово“ пък за трета поредна година взема приза за най-добър вратар от надпреварата в Монтана.

„Локомотив“ (София) спечели Купа "Георги Панчев и Иван Ангелов - Парчето". На финала столичните "железничари" победиха ЦСКА с 5:2.

YANTRA OTBOR 2015Мъжкият отбор на „Янтра Габрово“ завърши на 14-та позиция първенството в Северозападната „В“ АФГ и в следващите дни ще очаква да разбере дали запазва мястото си в третия футболен ешелон. В последния кръг габровският тим направи равенство 1:1 като гост на „Севлиево“ и завърши първенството с актив от 29 точки. Пламен Кожухаров изведе „Янтра Габрово“ напред още в 11-та минута, но десетина минути преди края Добри Петров възстанови равенството.

Сега оставането на „Янтра Габрово“ зависи от съдбата на „Спартак“ (Плевен), който финишира на 13-то място в „Б“ група. Плевенчани пък от своя страна очакват развоя на казуса „Литекс“. По правилник те са аут от "Б" група, но „Случаят  Литекс" тотално обърква нещата. Както е известно, първият тим на ловчанлии бе изхвърлен от "А" група и от следващия сезон по правилник трябва да се подвизава във втория ешелон. Това автоматично води до изпадане на втория отбор на „Литекс“ от "Б" група, което пък води до спасение на 13-ия в класирането – „Спартак“ (Плевен). Ако обаче първият тим на "Литекс" бъде върнат в "А" група, то вторият отбор на ловчанлии, който заема 5-о място в класирането, остава в "Б" група и така изпада 13-я в класирането. Тоест съдбата на последния изпадащ от "Б" група и тази на „Янтра Габрово“, зависи от тази на „Литекс“.

CLUB 2016Футболен клуб „Янтра Габрово“ набира състезатели за попълване на отборите, които ще участват в първенствата при подрастващите през сезон 2016/2017 в следните възрастови групи:

Юноши старша възраст (родени 1998/1999 година)треньори Петър Кръстев и Пламен Кожухаров

U 17/Юноши младша възраст (родени 2000/2001 година) –треньори Светлин Иванов и Пламен Кожухаров

Стойчо Ганчев:0888589335

YANTRA VIHAR 1Отборът на „Вихър“ (Славяново) спря серията от поредни домакински победи на „Янтра Габрово“. В среща от предпоследния кръг на първенството в Северозападната „В“ АФГ,  избраниците на треньора Петър Кръстев отстъпиха на своя стадион „Христо Ботев“ с 0:1. Двата състава направиха мач на бързи обороти, но играта не беше особено атрактивна и головите положения бяха малко. Гостите повече търсеха победата и успяха да я измъкнат с попадение пет минути преди края на редовното време. Константин Генков беше изпуснат по десния фланг и центрира в наказателното поле, а Евгени Систов с удар от близо реализира победния гол за „Вихър“. Младият страж на „Янтра Габрово“, Християн Василев, отново беше на ниво и отрази майсторски няколко опасни удара, но в 85-та минута и той беше безпомощен.

ВИДЕО от срещата

Заемащият 13-то място в класирането тим на „Ювентус“ (Малчика) направи домакинско равенство с „Трявна“ и си гарантира по-предна позиция от габровския тим в крайното подреждане, заради по-добрите показатели в директните двубои. Загуба с 1:5 допусна „Бдин 1923“ (Видин) при визитата си на „Ботев 2008“ (Козлодуй). Така разликата между „Янтра Габрово“ и „Бдин 1923“ остана 3 точки. В последния кръг габровския тим ще гостува на „Севлиево“ и при евентуален успех, и домакинско поражение на видинчани от третия „Академик“, Марто Ангелов и съотборниците му ще си осигурят заветното 13-то място.