YANTRA BOTEVKZ„Янтра Габрово“ не успя да победи „Ботев 2008“ (Козлодуй). Двата състава се срещнаха на стадион „Христо Ботев“ в двубой от междинния 23-и кръг на първенството в Северозападната „В“ аматьорска футболна група, който завърши при равенство 1:1. Срещата не блестеше с особени футболни достойнства и ще се запомни най-вече с трите единайсетметрови наказателни удара, които отсъди главния съдия Георги Давидов и още два 100 процентови - неотсъдени.

Не реферът обаче попречи на "Янтра" да вземе трите точки. Габровският тим се представи под възможностите си и въпреки това имаше достатъчно шансове да се поздрави с успеха, но не успя да ги материализира. Гостите пък бяха видимо по-свежи, тъй като не играха в неделя и спечелиха служебно 3 точки от мача си със „Ситомир“, и успяха да извлекат максимума от това. Футболистите на треньора Анатоли Тонов контраатакуваха доста опасно и при малко повече късмет, също можеха да си тръгнат като победители.

След скучни 26 минути, при първата си по-опасна атака гостите стигнаха до дузпа. Ивайло Тодоров фаулира Ани Петков в наказателното поле и беше пожален от рефера, който му показа жълт картон, а Радослав Георгиев превърна 11 метровия наказателен удар в гол – 0:1. В 40-та минута Георги Давидов посочи бялата точка и от другата страна на терена. Голмайсторът на „Янтра Габрово“ Пламен Кожухаров беше повален в пеналта от Десислав Атанасов и Ивайло Иванов реализира наказателния удар за 1:1. В самия край на първата част и срещу Мирослав Косев също беше извършено нарушение в наказателното поле, но Давидов реши, че две дузпи за "Янтра" в рамките на пет минути са много и соломоновски сложи край на полувремето.

YANTRA BOTEVKZ 2

През втората част головите ситуации бяха повече. В 52-та минута шут на Александър Пасков мина на сантиметри над вратата пазена от Христо Христов. В 54-та Георги Давидов подмина още една 100 процентова втора дузпа в полза на „Янтра“. След центриране на Денислав Гинев от пряксвободен, Людмил Николов очевадно отклони топката с високо вдигната ръка, но арбитърът отново си замълча. В 69-та минута страхотен пропуск направи Пламен Кожухаров. „Осмицата“ на домакините елиминира технично двама бранители на „Ботев“ в наказателното поле и от малкия пеналт стреля в тялото на вратаря Васил Асенов. „Янтра“ продължи да търси гола, но натискът на габровските футболисти беше хаотичен и липсваше головия пас. Кожухаров пък получи тежък удар в лицето още в 60-та минута, който сериозно му повлия и разконцентрира играта му. Макар и в полусъзнание обаче капитанът успя да изработи още една дузпа за своя отбор. В 83-та минута топ реализаторът на „Янтра“ направи слалом между бранителите в бели екипи и принуди вратаря да го фаулира. Този път Давидов не се поколеба да отсъди 11 метровия наказателен удар и всички на стадиона предвкусваха победата, но, за съжаление, Александър Маринов стреля покрай вратата и равенството се запази.

YANTRA BOTEVKZ 1

В заключителните минути гостите създадоха две много опасни контраатаки и като по чудо не реализираха втори гол. Христо Христов направи чудесно спасяване в 88-та минута, след удар с глава от близо на Мартин Димитров, а в последните секунди Людмил Николов пропиля голова контра на „Ботев“ като стреля прибързано в аут.

Със спечелената една точка „Янтра Габрово“ вече има 31 в актива си и остава на седмото място в класирането. В следващия кръг, идната неделя, момчетата на треньора Петър Кръстев ще гостуват на осмия в подреждането - „Ком“ (Берковица).