YANTRA JUVENTUSНа Разпети петък „Янтра Габрово“ като че ли загуби битката за 13-то място в Северозападната „В“ аматьорска футболна група. Габровският тим отстъпи като гост на заемащият в момента 13-то място „Ювентус“ (Малчика) с 1:2 и така разликата между двата състава стана 7 точки, а до края на първенството остават само още пет кръга.

Двубоят в Малчика беше решен от спорна дузпа в 82-та минута. Търновският рефер Георги Гинчев отсъди 11 метровият наказателен удар за нарушение на вратаря Стойчо Ганчев срещу Светослав Бърканичков. Освен това при ситуацията Ганчев набързо беше декориран с два жълти картона и „Янтра“ остана с човек по-малко, а на вратата застана младока Ивелин Костадинов. Титулярният страж на тима Християн Василев не можа да вземе участие в срещата заради заболяване. Габровският тим водеше в мача до 62-та минута с попадение на Захари Михайлов. Бърканичков обаче възстанови равенството, а в края си изпроси и дузпа от рефера, която донесе победата на „Ювентус“ с 2:1. През втората част в игра за „Янтра“ се появи и завърналият се от Франция голмайстор Пламен Кожухаров.

В 26-я кръг „Янтра Габрово“ ще приеме „Кариана“ (Ерден). Мачът е в сряда от 18 часа на стадион „Христо Ботев“.