YANTRA KARIANA 1„Янтра Габрово“ записа четвърта поредна домакинска победа. В среща от 26-я кръг на първенството в Северозападната „В“ аматьорска футболна група габровският тим излъга коравия отбор на „Кариана“ (Ерден) и се наложи на стадион „Христо Ботев“ с 1:0.

В герой за домакините се превърна вратарят Християн Василев, който направи страхотни спасявания и отрази удари от близо на Ангел Русев и Георги Цеков. В 46-та минута и гредата помогна на младия страж, след силен шут на Йордан Тодоров, при който Василев успя да отклони леко топката, толкова, че тя да не навести мрежата зад него. Отлични намеси отново имаше и капитанът Мартин Ангелов.

Единственото попадение в срещата падна в 64-та минута. Пламен Кожухаров центрира великолепно и Милен Панчев се разписа с глава от близо във вратата на Лени Георгиев.

Неприятен инцидент се случи в 68-та минута. Ивайло Цанков от състава на гостите се хвърли на шпагат, за да спре нахлуващия на контраатака Захари Михайлов, и при контакта между двамата на мокрия терен пострада сериозно крака на Цанков, който моментално беше откаран в габровската болница.

„Янтра“ започна мача с юношата Даниел Христов, който действаше по лявото крило. Завърналият се от Франция Пламен Кожухаров също попадна в стартовата единайсеторка и си партнираше в атака с Милен Панчев. Христо Минчев – Джими бе върнат в защитата и зае мястото на отсъстващия Иво Иванов до капитана Мартин Ангелов в централната двойка на отбраната, а като вътрешни халфове действаха Ивайло Илиев и Светлин Иванов. Василев, Ивайло Христов, Иво Георгиев и Захари Михайлов бяха останалите, които започнаха срещата. През втората част в игра влязоха Мирослав Косев, Ивайло Иванов и юношата Ники Колев.

YANTRA KARIANA

Това беше шеста победа за „Янтра Габрово“ през сезона и четвърта от началото на пролетния полусезон. Габровският тим остава на 14-та позиция в класирането, но вече е с актив от 22 точки. В следващия кръг отборът отново ще бъде домакин, а съперник ще бъде съставът на „Партизан“ (Червен бряг). Мачът е в неделя от 18 часа на стадион „Христо Ботев“.