YANTRA PARTIZANУспешната домакинска серия на „Янтра Габрово“ в Северозападната „В“ аматьорска футболна група продължава. Марто Ангелов и съотборниците му надиграха деветия в класирането „Партизан“ (Червен бряг) с 2:0 в среща от 27-я кръг на първенството. Така отборът ни постигна пета поредна победа на своя стадион „Христо Ботев“ и втора в рамките на четири дни, след като в сряда надигра с 1:0 и коравия тим на „Кариана“ (Ерден).

И двете попадения в двубоя с „Партизан“ паднаха в последния половин час. До 60-та минута нулевото равенство се запази, въпреки, че и двата състава имаха възможности да поведат. „Янтра“ започна по-добре и в първите шест минути Пламен Кожухаров на два пъти пропусна, след пасове на Иво Георгиев и Иво Христов. Гостите отвърнаха с два удара от дистанция, които не бяха проблем за Християн Василев, а в самия край на полувремето бранител изчисти топката от голлинията, след удар на Кожухаров. Пет минути след почивката Християн Василев направи страхотно спасяване и не позволи на тима от Червен бряг да излезе напред в резултата. Това направи неговият отбор 13 минути по-късно – в 63-та. Чудесен пробив на Миро Косев от ляво завърши с точен пас към Милен Панчев в наказателното поле и нападателят заби петия си гол в последните три домакински мача за 1:0.

YANTRA PARTIZAN 3

В 70-та минута „Янтра“ удвои аванса си. Иво Христов центрира в наказателното поле от пряксвободен и Пламен Кожухаров реализира великолепно попадение с глава – 2:0. В минутите до края отбраната на домакините и Християн Василев бяха много внимателни и не дадоха възможност на гостите да се върнат в мача. На контраатака отборът ни имаше възможност да реализира и трето попадение, но липсваше малко концентрация и точност при последния пас. Най-важни обаче бяха трите точки и след последния съдийски сигнал на Никола Петров габровските момчета заслужено ликуваха.

Любопитен факт е, че това е първата победа на "Янтра Габрово" над "Партизан" от шесте двубоя, които двата отбора изиграха по между си през последните три сезона в Северозападната "В" АФГ. Тимът от Червен бряг има две победи, а три от срещите завършиха наравно.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА

YANTRA PARTIZAN 1

След 27-я кръг „Янтра Габрово“ остава на 14-то място в класирането, но вече си гарантира и на теория позицията пред последните два отбора в класирането – „Ботев 2008“ (Козлодуй) и „Гигант“ (Белене), които записаха загуби. На пет точки пред габровския тим е „Ювентус“ (Малчика), а шест повече има „Бдин 1923“ (Видин).

В следващия кръг Марто Ангелов и съотборниците му ще гостуват в Белене.

"Янтра Габрово": Християн Василев, Ивайло Илиев (59 Захари Михайлов), Мартин Ангелов, Христо Минчев, Иво Георгиев, Ивелин Димитров, Светлин Иванов, Ивайло Христов, Мирослав Косев (86 Ивайло Иванов), Милен Панчев (72 Николай Банов), Пламен Кожухаров. Треньор - Петър Кръстев

„В“ група, 27 кръг

Янтра Габрово – Партизан (Червен бряг) 2:0

Кариана (Ерден) – Гигант (Белене) 4:0 сл.

(прекратен в 3′ при 1:0, след като футболист на гостите, започнали мача със 7 човека, се контузва)

Ювентус (Малчика) – Вихър (Славяново) 1:1

Ботев (Луковит) – Севлиево 3:0

Павликени – Трявна 1:1

Академик (Свищов) – Левски 2007 (Левски) 1:0

Ботев 2008 (Козлодуй) – Етър-Велико Търново 1:2

Бдин 1923 (Видин) – Ботев (Враца) 2:5