YANTRA PARTIZAN 1Мъжкият отбор на „Янтра Габрово“ се доближи само на три точки от 12-та позиция в Северозападната „В“ аматьорска футболна група. В 28-я кръг воденият от Петър Кръстев тим надигра като гост състава на „Гигант“ в Белене с 2:4 и вече „диша във врата“ на „Бдин 1923“ (Видин) и „Ювентус“ (Малчика), които заемат 12-о и 13-о място в таблицата за временното подреждане. В изминалия кръг и двата състава допуснаха поражения като гости. „Бдин 1923“ отстъпи на „Партизан“ в Червен бряг с 2:6, а „Ювентус“ загуби в Севлиево с 1:4. Така „Янтра Габрово“ вече е на две точки от „Ювентус“ и на три от „Бдин 1923“, а до края на първенството остават още два кръга.

Габровският тим постигна без проблеми осмата си победа за сезона, трета поредна и шеста от началото на пролетния полусезон. Захари Михайлов в 20-та и Христо Минчев в 28-та минута изведоха „Янтра“ напред през първата част. Пет минути след почивката Пламен Кожухаров покачи на 0:3 и уби изцяло интригата в мача. В минутите до края Кожухаров успя да реализира още едно попадение, а домакините имаха сили за два почетни гола, с които беше оформено крайното 2:4.

В следващия кръг, идната неделя, „Янтра Габрово“ ще приеме на стадион „Христо Ботев“ коравия състав на „Вихър“ (Славяново). „Ювентус“ ще бъде домакин на „Трявна“, а „Бдин 1923“ отново ще гостува, този път на „Ботев 2008“ в Козлодуй. В последния кръг „Янтра“ ще играе в Севлиево, „Ювентус“ ще гостува на „Левски 2007“ в Левски, а „Бдин 1923“ ще посрещне „Академик“ (Свищов).