YANTRA VIHAR 1Отборът на „Вихър“ (Славяново) спря серията от поредни домакински победи на „Янтра Габрово“. В среща от предпоследния кръг на първенството в Северозападната „В“ АФГ,  избраниците на треньора Петър Кръстев отстъпиха на своя стадион „Христо Ботев“ с 0:1. Двата състава направиха мач на бързи обороти, но играта не беше особено атрактивна и головите положения бяха малко. Гостите повече търсеха победата и успяха да я измъкнат с попадение пет минути преди края на редовното време. Константин Генков беше изпуснат по десния фланг и центрира в наказателното поле, а Евгени Систов с удар от близо реализира победния гол за „Вихър“. Младият страж на „Янтра Габрово“, Християн Василев, отново беше на ниво и отрази майсторски няколко опасни удара, но в 85-та минута и той беше безпомощен.

ВИДЕО от срещата

Заемащият 13-то място в класирането тим на „Ювентус“ (Малчика) направи домакинско равенство с „Трявна“ и си гарантира по-предна позиция от габровския тим в крайното подреждане, заради по-добрите показатели в директните двубои. Загуба с 1:5 допусна „Бдин 1923“ (Видин) при визитата си на „Ботев 2008“ (Козлодуй). Така разликата между „Янтра Габрово“ и „Бдин 1923“ остана 3 точки. В последния кръг габровския тим ще гостува на „Севлиево“ и при евентуален успех, и домакинско поражение на видинчани от третия „Академик“, Марто Ангелов и съотборниците му ще си осигурят заветното 13-то място.